logo
tr
en

Power BI Rapor Temaları Kullanımı

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-style-1100x619

Power BI Rapor Temaları Kullanımı

Rapor Temaları ile, bir renk temasını (kurumsal renkler, mevsim renkleri ve uygulamak isteyebileceğiniz diğer renk temaları) raporunuzun tamamına uygulayabilirsiniz.

Bir Rapor Teması uyguladığınızda raporunuzdaki tüm görsellerde, seçtiğiniz temanın renkleri kullanılır.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-1024x595

Bir Rapor Teması uygulamak için temel yapıda bir JSON dosyası gerekir. Daha sonra bu dosyayı Power BI Desktop‘a aktarabilir ve raporunuza uygulayabilirsiniz.
JSON dosya yapısı ve içeri aktarma işlemi hızlı ve kolaydır.
(Birkaç düğmeye tıklamanız yeterlidir.)
Power BI Desktop‘ın Eylül 2017 sürümüyle birlikte bir JSON dosyası kullanarak daha da fazla rapor teması öğesi tanımlayabilir ve Biçimlendirme bölmesinde el ile ayarlayabileceğiniz JSON dosyasını kullanarak neredeyse tüm öğeleri özelleştirebilir ve standart hale getirebilirsiniz.
Eylül 2017 ve sonrasında kullanıma sunulan sürümlerin amacı, raporlarınızın görünüm ve yapısını en küçük ayrıntılarına kadar tamamen denetleyebilmenizi sağlamaktır.

Rapor Temalarını Etkinleştirmek

Power BI Desktop uygulamasının Ağustos 2018 sürümüyle rapor temaları genel kullanıma açılmıştır ve etkinleştirilmesi gerekmez.
Power BI Desktop uygulamasının eski sürümlerinden birini kullanıyorsanız Dosya > Seçenekler ve Ayarlar > Seçenekler > Önizleme Özellikleri yolunu izleyip Özel Rapor Temaları’nı seçerek etkinleştirebilirsiniz.
Seçiminizi yaptıktan sonra Power BI Desktop’ı yeniden başlatmanız gerekir.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-preview-features-1

Rapor Temaları nasıl kullanılır ?

Bir Power BI Desktop raporuna Rapor Teması uygulamak için Giriş şeridindeki Temayı Değiştir düğmesini seçin, ardından açılan menüden Temayı İçeri Aktar seçeneğini belirleyin.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-details

JSON tema dosyasının konumuna gitmenizi sağlayan bir pencere açılır. Power BI Desktop, Power BI Rapor Teması Dosya türü olan .JSON dosyalarını arar.

Aşağıdaki görüntüde birkaç tatil tema dosyası bulunur. Mart’ta gerçekleştirilen bir tatil için tema seçeceğiz.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-details-open-file

Tema dosyası başarıyla yüklendiğinde, Power BI Desktop size haber verir.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-details-import-theme

Bir tema dosyasını içeri aktardığımıza göre, JSON dosyasının basit yapısına göz atalım.

Rapor Teması JSON Dosyasının Yapısı

Önceki bölümde seçilen temel JSON dosyası (St Patricks Day.json dosyası) bir düzenleyicide açıldığında aşağıdaki gibi görünür.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-details-import-theme-details-json

Bu JSON dosyasında şu gerekli satırlar bulunur:

  • name: Bu, temanın adıdır ve gerekli olan tek alandır
  • dataColors: Power BI Desktop görsellerindeki veriler için kullanılacak onaltılık renk kodlarının listesi. Liste istediğiniz kadar renk içerebilir
  • background, foreground ve tableAccent: Bu değerler, çeşitli görsel türlerinde uygulanması gereken renklerdir. foreground değeri metin kutusu metnine, KPI hedefi metnine, çok satırlı kart metnine, kart değeri metnine, ölçüm belirtme metnine, dikey dilimleyici öğesi metnine ve tablo ile matris toplam ve değerler metnine uygulanır. background değeri düğme dolgusuna ve birleşik grafik etiketi arka planına uygulanır. Bu renklerin nasıl kullanıldığı, uygulanan görsel stiline bağlıdır. Tablo ve matris görselleri, bu stilleri varsayılan olarak uygular.

Tablo veya matris görsellerine bir stil uygulamak için ilgili görseli ve ardından Görsel Öğeler bölmesinde Biçim bölümünü seçin, ardından Matris Stili’ni genişletip açılan Stil menüsünde bir stil belirleyin.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-visual-panes

Kolayca kesip yapıştırarak kendi JSON dosyanızı oluşturmak için St Patricks Day.json dosyasının metnine göz atın:

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-details-import-theme-details-json-details

Daha sonra, seçtiğiniz renkler için kendi onaltılık renk kodlarınızı girebilirsiniz.
Power BI Desktop’ın Eylül 2017 sürümünden itibaren JSON dosyaları çok daha ayrıntılı olabilir. JSON dosyasında yalnızca, uygulamak istediğiniz biçimlendirmeyi tanımlarsınız.
JSON dosyanızda belirtilmeyen her şey için Power BI varsayılan ayarları geçerli olur.
JSON dosyası oluşturmanın çok sayıda avantajı vardır.
Örneğin, tüm grafiklerde yazı tipi boyutunun 12 olacağını, bazı görsellerde belirli bir yazı tipi ailesinin kullanılacağını veya belirli grafik türleri için veri etiketlerinin devre dışı bırakılacağını belirtebilirsiniz.
Ayrıntılı JSON dosyası kullanma olanağı sayesinde, grafik ve raporlarınızı standart hale getirip kuruluş raporlarınızın tutarlı olmasını kolaylaştıran bir tema dosyası oluşturabilirsiniz.
Ayrıntılı JSON dosyasının biçimi hakkında daha fazla bilgi için, bu makalenin sonundaki Rapor teması JSON dosya biçimi bölümüne bakın.

Rapor Teması Renkleri, Raporlarınıza Nasıl Eklenir ?

Raporunuzu Power BI hizmetinde yayımladığınızda Rapor Teması renkleriniz de yayımlanır.
Ayrıca, Biçim bölmesindeki Veri renkleri bölümünde Rapor Temanız gösterilir. Örneğin, St. Patrick’s Day temasından çok sayıda kahverengi ve yeşil renk uyguladıktan sonra bir görsel seçip;
Biçim > Veri renkleri bölümüne gittiğinizde aşağıdakileri görürsünüz.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-theme-favorite-1

Tüm yeşil renkleri görüyor musunuz? Bunun nedeni, bu renklerin içeri aktarıp uyguladığımız Rapor Temasında yer almasıdır.

Rapor Teması Renklerinin Raporlarınıza Eklenmediği Durumlar

Bir görseldeki belirli bir veri noktasına özel bir renk kümesi (veya tek bir renk) uygulamanız durumunda, bir Rapor Temasının uygulanması bu özelleştirilmiş veri noktası rengini geçersiz kılmaz.
Buna ek olarak, bir veri noktasının rengini, renk paletinin Tema renkleri bölümünü kullanarak el ile ayarlamanız durumunda, yeni bir Rapor Teması uyguladığınızda bu renk (veya renkler) güncelleştirilmez. Varsayılan renklere dönmek için (yeni bir Rapor Teması uyguladığınızda güncelleştirilmesi amacıyla) Tema renkleri paletinde Varsayılana geri dön seçeneğini belirleyin.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-visual-panes-details-new-color-1

Ayrıca, birçok Özel Görsel için Rapor Temaları uygulanmaz.

Mevcut Rapor Teması Dosyaları

Rapor Temaları ile çalışmaya başlamak mı istiyorsunuz? Harika! Aşağıda, bu makalede kullanılan rapora uygulanan Rapor Temasının görüntüsü ile birlikte, indirip Power BI Desktop raporunuza aktarabileceğiniz birkaç
hazır Rapor Teması JSON dosyası bulunmaktadır.

1-Rapor Temalarının kullanıma sunulduğunu duyuran blog gönderisinde kullanılan waveform.json adlı tema.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-new-theme-1-1024x607

2-Varsayılan renk temasına kıyasla görme zorluğu yaşayan kullanıcılara daha uygun olan ColorblindSafe-Longer.json adlı tema.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-new-theme-ex-1-1024x619

3-Aşağıda gösterilen Apothecary.json adlı tema da dahil olmak üzere bir zip dosyasına yerleştirilmiş birçok Power View teması.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-new-theme-ex-2-1-1024x612

4-Son olarak, dikkatinizi çekecek sevgi temalı (Valentine’s Day teması) bir örneğimiz var.

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-new-theme-ex-2-new-1

Valentine’s Day JSON dosyasının indirme bağlantısı yerine kodunu veriyoruz:

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-details-json-proof-1

Rapor Temaları sizi, kuruluşunuzu ve hatta geçerli mevsimi ya da tatili Power BI Desktop raporlarınızda renkli bir şekilde yansıtabilir.
Bu kullanımı kolay temaların keyfini çıkarın!

Rapor Teması JSON Dosya Biçimi

Temel JSON dosyasında beş adet gerekli satır bulunur:

  • name: Bu, temanın adıdır ve gerekli olan tek alandır
  • dataColors: Power BI Desktop görsellerindeki veriler için kullanılacak onaltılık renk kodlarının listesi. Liste istediğiniz kadar renk içerebilir.
  • background, foreground ve tableAccent: Bu değerler, çeşitli görsel türlerinde uygulanması gereken renklerdir. foreground değeri metin kutusu metnine, KPI hedefi metnine, çok satırlı kart metnine, kart değeri metnine, ölçüm belirtme metnine, dikey dilimleyici öğesi metnine ve tablo ile matris toplam ve değerler metnine uygulanır. background değeri düğme dolgusuna ve birleşik grafik etiketi arka planına uygulanır. Bu renklerin nasıl kullanıldığı, uygulanan görsel stiline bağlıdır. Tablo ve matris görselleri, bu stilleri varsayılan olarak uygular.

Biçimlendirme konusunda daha ayrıntılı denetim sağlayan genişletilmiş biçimli bir JSON dosyası oluşturmak için JSON dosyasına bir visualStyles bölümü ekleyip biçimlendirme ayrıntılarını bu bölümde iç içe yerleştirmeniz gerekir.
visualStyles bölümünün biçimi aşağıdaki gibi görünür:

microsoft-power-bi-data-scinece-theme-layout-details-import-theme-details-json-details-visual-styles-1-1024x279

visualName ve cardName bölümleri için belirli bir görsel ve kart adı listeleyebilir veya bu ayarın, belirli görseller için bir özellik içeren tüm görsellere ya da kartlara uygulanmasını istiyorsanız bir yıldız işareti (““) kullanabilirsiniz. Bir ayarın (yazı tipi boyutu veya belirli bir yazı tipi ailesi gibi) raporunuzdaki tüm görseller için uygulanmasını istediğinizde yıldız işaretini (““) kullanabilirsiniz.

NOT : Yalnızca değiştirmek istediğiniz biçimlendirme öğelerini belirtmeniz yeterlidir. JSON dosyasında belirtilmeyen biçimlendirme öğeleri için varsayılan değerler ve ayarlar geçerli olur.

JSON Dosya Öğesi Tanımları

Bu bölümdeki tablolarda görsel adları (visualName), kart adları (cardName) ve JSON dosyanızı oluşturmanız için gereken sabit listeleri tanımlanmaktadır.
dateTime kullanılırken tarih, datetime başta olacak şekilde, tek tırnak işaretleri içinde ve ISO tarih biçiminde yazılmalıdır.

Örnek: “datetime’2011-10-05T14:48:00.000Z’”

Herbir Karttaki Özellikler

Aşağıdaki bölümde, her bir karttaki özellikler tanımlanmıştır;

“general”:
“responsive”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“(Preview) Responsive”
],
“description”: [
“The visual will adapt to size changes”
]
}
“legend”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“position”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Position”
],
“description”: [
“Select the location for the legend”
]
},
“showTitle”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Title”
],
“description”: [
“Display a title for legend symbols”
]
},
“labelColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
Aşağıdaki bölümde, her bir karttaki özellikler tanımlanmıştır.
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
}
},
“categoryAxis”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“axisScale”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Scale type”
]
},
“start”: {
“type”: [
“numeric”,
“dateTime”
],
“displayName”: [
“Start”
],
“description”: [
“Enter a starting value (optional)”
]
},
“end”: {
“type”: [
“numeric”,
“dateTime”
],
“displayName”: [
“End”
],
“description”: [
“Enter an ending value (optional)”
]
},
“axisType”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Type”
]
},
“showAxisTitle”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Title”
],
“description”: [
“Title for the X-axis”,
“Title for the Y-axis”
]
]
},
“axisStyle”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Style”
]
},
“labelColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“labelDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
},
“labelPrecision”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value decimal places”
],
“description”: [
“Select the number of decimal places to display for the values”
]
},
“concatenateLabels”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Concatenate labels”
],
“description”: [
“Always concatenate levels of the hierarchy instead of drawing the hierarchy.”
]
},
“preferredCategoryWidth”: {
“type”: [
“numeric”
“numeric”
],
“displayName”: [
“Minimum category width”
]
},
“titleColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Title color”
]
},
“titleFontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“titleFontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Title text size”
]
},
“position”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Position”
],
“description”: [
“Select left or right”
]
},
“color”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Select color for data labels”
]
},
“duration”: {
“type”: [
“numeric”
]
}
},
“valueAxis”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“position”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Position”
],
“description”: [
“Select left or right”
]
},
“axisScale”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Scale type”
]
},
“start”: {
“type”: [
“numeric”,
“dateTime”
],
“displayName”: [
“Start”
],
“description”: [
“Enter a starting value (optional)”
]
},
“end”: {
“type”: [
“numeric”,
“dateTime”
],
“displayName”: [
“End”
],
“description”: [
“Enter an ending value (optional)”
]
},
“showAxisTitle”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Title”
],
“description”: [
“Title for the Y-axis”,
“Title for the X-axis”
]
},
“axisStyle”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Style”
]
},
“labelColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“labelDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
},
“labelPrecision”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value decimal places”
],
“description”: [
“Select the number of decimal places to display for the values”
]
},
“titleColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Title color”
]
},
“titleFontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“titleFontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Title text size”
]
},
“axisLabel”: {
“type”: [
“none”
],
“displayName”: [
“Y-Axis (Column)”
]
]
},
“secShow”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show secondary”
]
},
“alignZeros”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Align zeros”
],
“description”: [
“Align the zero tick marks for both value axes”
]
},
“secAxisLabel”: {
“type”: [
“none”
],
“displayName”: [
“Y-Axis (Line)”
]
},
“secPosition”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Position”
],
“description”: [
“Select left or right”
]
},
“secAxisScale”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Scale type”
]
},
“secStart”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Start”
],
“description”: [
“Enter a starting value (optional)”
]
},
“secEnd”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“End”
],
“description”: [
“Enter an ending value (optional)”
]
},
},
“secShowAxisTitle”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Title”
],
“description”: [
“Title for the Y-axis”
]
},
“secAxisStyle”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Style”
]
},
“secLabelColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
]
},
“secFontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“secFontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“secLabelDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
},
“secLabelPrecision”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value decimal places”
],
“description”: [
“Select the number of decimal places to display for the values”
]
},
“secTitleColor”: {
“type”: [
“fill”
],
],
“displayName”: [
“Title color”
]
},
“secTitleFontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“secTitleFontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Title text size”
]
}
},
“dataPoint”: {
“defaultColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Default color”,
“Default Column Color”
]
},
“fill”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Fill”
]
},
“defaultCategoryColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Default color”,
“Default Column Color”
]
},
“showAllDataPoints”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show all”
]
}
},
“labels”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“showSeries”: {
“type”: [
“bool”
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“color”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Select color for data labels”
]
},
“labelDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
},
“labelPrecision”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value decimal places”
],
“description”: [
“Select the number of decimal places to display for the values”
]
},
“showAll”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Customize series”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“labelDensity”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Label density”
]
},
“labelOrientation”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Orientation”
]
},
“labelPosition”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Position”
]
},
“percentageLabelPrecision”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“% decimal places”
],
“description”: [
“Select the number of decimal places to display for the percentages”
]
},
“labelStyle”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Label style”
]
}
},
“lineStyles”: {
“strokeWidth”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Stroke width”
]
},
“strokeLineJoin”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Join type”
]
},
“lineStyle”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Line style”
]
},
“showMarker”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show marker”
]
},
“markerShape”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Marker shape”
]
},
“markerSize”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Marker size”
]
},
“markerColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Marker color”
]
},
“showSeries”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Customize series”,
“Show”
]
},
“shadeArea”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Shade area”
]
}
},
“plotArea”: {
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for background color”
]
}
},
“trend”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“displayName”: {
“type”: [
“text”
“text”
],
“displayName”: [
“Name”
],
“description”: [
“Set trend line name”
]
},
“lineColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Set trend line color”
]
},
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for trend line color”
]
},
“style”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Style”
],
“description”: [
“Set trend line style”
]
},
“combineSeries”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Combine Series”
],
“description”: [
“Show one trend line per series or combine”
]
}
},
“y1AxisReferenceLine”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“value”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value”
],
],
“description”: [
“Set reference line numeric value “
]
},
“lineColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Set reference line color”
]
},
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for reference line color”
]
},
“style”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Line style”
]
},
“position”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Position”
],
“description”: [
“Arrange relative to chart data points”
]
},
“dataLabelShow”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Data label”
],
“description”: [
“Display a data label for the reference line”
]
},
“dataLabelColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Set the reference line data label color”
]
},
“dataLabelDecimalPoints”: {
“type”: [
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Decimal Places”
]
},
“dataLabelHorizontalPosition”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Horizontal Position”
],
“description”: [
“Set the horizontal position for the reference line data label”
]
},
“dataLabelVerticalPosition”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Vertical Position”
],
“description”: [
“Set the vertical position for the reference line data label”
]
},
“dataLabelDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
}
},
“referenceLine”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“displayName”: {
“type”: [
“text”
],
“displayName”: [
“Name”
],
“description”: [
“Set reference line name”
]
},
“value”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value”
],
“description”: [
“Set reference line numeric value “
“Set reference line numeric value “
]
},
“lineColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Set reference line color”
]
},
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for reference line color”
]
},
“style”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Line style”
]
},
“position”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Position”
],
“description”: [
“Arrange relative to chart data points”
]
},
“dataLabelShow”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Data label”
],
“description”: [
“Display a data label for the reference line”
]
},
“dataLabelColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Set the reference line data label color”
]
},
“dataLabelDecimalPoints”: {
“type”: [
“numeric”
],
],
“displayName”: [
“Decimal Places”
]
},
“dataLabelHorizontalPosition”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Horizontal Position”
],
“description”: [
“Set the horizontal position for the reference line data label”
]
},
“dataLabelVerticalPosition”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Vertical Position”
],
“description”: [
“Set the vertical position for the reference line data label”
]
},
“dataLabelDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
}
},
“line”: {
“lineColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Line color”
]
},
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for background color”
]
},
“weight”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Weight”
]
},
“roundEdge”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Round edges”
]
}
},
“fill”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“fillColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Fill color”
]
},
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for background color”
]
}
},
“rotation”: {
“angle”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Rotation”
]
}
},
“categoryLabels”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“color”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Select color for data labels”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
}
},
“wordWrap”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
}
},
“dataLabels”: {
“color”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Select color for data labels”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
}
},
“cardTitle”: {
“color”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Select color for data labels”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
}
},
“card”: {
“outline”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Outline”
]
},
“outlineColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Outline color”
],
“description”: [
“Color of the outline”
]
},
“outlineWeight”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Outline weight”
],
“description”: [
“Thickness of the outline in pixels”
]
},
“barShow”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show bar”
],
“description”: [
“Display a bar to the left side of the card as an accent”
]
},
“barColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Bar color”
]
},
“barWeight”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Bar thickness”
“Bar thickness”
],
“description”: [
“Thickness of the bar in pixels”
]
},
“cardPadding”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Padding”
],
“description”: [
“Background”
]
},
“cardBackground”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background”
]
}
},
“percentBarLabel”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“color”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Select color for data labels”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
}
},
“axis”: {
“min”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Min”
“Min”
]
},
“max”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Max”
]
},
“target”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Target”
]
}
},
“target”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“color”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Select color for data labels”
]
},
“labelDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
},
“labelPrecision”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value decimal places”
],
“description”: [
“Select the number of decimal places to display for the values”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
}
},
“calloutValue”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“color”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Select color for data labels”
]
},
“labelDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
},
“labelPrecision”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value decimal places”
],
“description”: [
“Select the number of decimal places to display for the values”
]
}
},
“forecast”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“displayName”: {
“type”: [
“text”
],
“displayName”: [
“Name”
],
“description”: [
“Set forecast name”
]
},
“confidenceBandStyle”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Confidence band style”
],
“description”: [
“Set forecast confidence band style”
]
},
“lineColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Set forecast line color”
]
},
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for background color”
]
},
“style”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Line style”
]
},
“transform”: {
“type”: [
“queryTransform”
]
}
},
“bubbles”: {
“bubbleSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Size”
]
}
},
“mapControls”: {
“autoZoom”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Auto zoom”
]
},
“zoomLevel”: {
“type”: [
“numeric”
]
},
“centerLatitude”: {
“type”: [
“numeric”
]
},
“centerLongitude”: {
“type”: [
“numeric”
]
}
},
“mapStyles”: {
“mapTheme”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Theme”
]
}
},
“shape”: {
“map”: {
“type”: [
“geoJson”
]
},
“projectionEnum”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Projection”
],
“description”: [
“Projection”
]
}
},
“zoom”: {
“autoZoom”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Auto zoom”
],
“description”: [
“Zoom in on shapes with available data”
]
},
“selectionZoom”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Selection zoom”
],
“description”: [
“Zoom in on selected shapes”
]
},
“manualZoom”: {
“manualZoom”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Manual zoom”
],
“description”: [
“Allow user to zoom and pan”
]
}
},
“xAxisReferenceLine”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“value”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value”
],
“description”: [
“Set reference line numeric value “
]
},
“lineColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Set reference line color”
]
},
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for reference line color”
]
},
“style”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Line style”
]
},
“position”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Position”
],
“description”: [
“description”: [
“Arrange relative to chart data points”
]
},
“dataLabelShow”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Data label”
],
“description”: [
“Display a data label for the reference line”
]
},
“dataLabelColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Set the reference line data label color”
]
},
“dataLabelDecimalPoints”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Decimal Places”
]
},
“dataLabelHorizontalPosition”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Horizontal Position”
],
“description”: [
“Set the horizontal position for the reference line data label”
]
},
“dataLabelVerticalPosition”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Vertical Position”
],
“description”: [
“Set the vertical position for the reference line data label”
]
},
“dataLabelDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
}
},
“fillPoint”: {
“show”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
}
},
“colorByCategory”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
}
},
“plotAreaShading”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“upperShadingColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Upper shading”
],
“description”: [
“Shading color of the upper region”
]
},
“lowerShadingColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Lower shading”
],
“description”: [
“Shading color of the lower region”
]
},
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for background color”
]
}
},
“ratioLine”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
]
},
“lineColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
],
“description”: [
“Set reference line color”
]
},
“transparency”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Transparency”
],
“description”: [
“Set transparency for line color”
]
},
“style”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Line style”
]
}
},
“grid”: {
“outlineColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Outline color”
],
“description”: [
“Color of the outline”
]
},
“outlineWeight”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Outline weight”
],
“description”: [
“Thickness of the outline in pixels”
]
},
“gridVertical”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Vert grid”
],
“description”: [
“Show/Hide the vertical gridlines”
]
},
“gridVerticalColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Vert grid color”
],
“description”: [
“Color for the vertical gridlines”
]
},
“gridVerticalWeight”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Vert grid thickness”
],
“description”: [
“Thickness of the vertical gridlines in pixels”
]
},
“gridHorizontal”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Horiz grid”
],
“description”: [
“Show/Hide the horizontal gridlines”
]
},
“gridHorizontalColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Horiz grid color”
],
“description”: [
“Color for the horizontal gridlines”
]
},
“gridHorizontalWeight”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Horiz grid thickness”
],
“description”: [
“Thickness of the horizontal gridlines in pixels”
]
},
“rowPadding”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Row padding”
],
“description”: [
“Padding in pixels applied to top and bottom of every row”
]
},
“imageHeight”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Image height”
],
“description”: [
“The height of images in pixels”
]
},
“textSize”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
}
},
“columnHeaders”: {
“outline”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Outline”
]
},
“fontColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Font color”
],
“description”: [
“Font color of the cells”
]
},
“backColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background color”
],
“description”: [
“Background color of the cells”
]
},
“wordWrap”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Word wrap”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
]
},
“autoSizeColumnWidth”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Auto-size column width”
]
},
“urlIcon”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“URL icon”
],
“description”: [
“Show an icon instead of the full URL”
]
}
},
“values”: {
“outline”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Outline”
]
},
“backColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color scales”
]
},
“fontColorPrimary”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Font color”
],
“description”: [
“Font color of the odd rows”
]
},
“backColorPrimary”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background color”
],
“description”: [
“Background color of the odd rows”
]
},
“fontColorSecondary”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Alternate font color”
],
“description”: [
“Font color of the even rows”
“Font color of the even rows”
]
},
“backColorSecondary”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Alternate background color”
],
“description”: [
“Background color of the even rows”
]
},
“urlIcon”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“URL icon”
],
“description”: [
“Show an icon instead of the full URL”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“wordWrap”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Word wrap”
]
},
“bandedRowHeaders”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Banded row style”
],
“description”: [
“Apply banded row style to the last level of the row group headers, using the colors of the values.”
]
},
“valuesOnRow”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show on rows”
],
“description”: [
“Show values in row groups rather than columns”
]
]
}
},
“total”: {
“outline”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Outline”
]
},
“fontColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Font color”
],
“description”: [
“Font color of the cells”
]
},
“backColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background color”
],
“description”: [
“Background color of the cells”
]
},
“applyToHeaders”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Apply to labels”
]
},
“totals”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Totals”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
}
},
“columnFormatting”: {
“fontColor”: {
“type”: [
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Font color”
],
“description”: [
“Font color of the cells”
]
},
“backColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background color”
],
“description”: [
“Background color of the cells”
]
},
“styleHeader”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Color header”
]
},
“styleValues”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Color values”
]
},
“styleTotal”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Color total”
]
},
“styleSubtotals”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Color subtotals”
]
}
},
“rowHeaders”: {
“outline”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Outline”
]
},
“fontColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Font color”
],
],
“description”: [
“Font color of the cells”
]
},
“backColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background color”
],
“description”: [
“Background color of the cells”
]
},
“wordWrap”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Word wrap”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“stepped”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Stepped layout”
],
“description”: [
“Render row headers with stepped layout”
]
},
“steppedLayoutIndentation”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Stepped layout indentation”
],
“description”: [
“Set the indentation, in pixels, applied to row headers”
]
},
“urlIcon”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“URL icon”
],
“description”: [
“Show an icon instead of the full URL”
]
}
},
“subTotals”: {
“outline”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Outline”
]
},
“fontColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Font color”
],
“description”: [
“Font color of the cells”
]
},
“backColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background color”
],
“description”: [
“Background color of the cells”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“fontSize”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“rowSubtotals”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Total row”
]
},
“columnSubtotals”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Total column”
]
},
“applyToHeaders”: {
“applyToHeaders”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Apply to labels”
]
}
},
“selection”: {
“selectAllCheckboxEnabled”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Select All”
]
},
“singleSelect”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Single Select”
]
}
},
“header”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“fontColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Font color”
],
“description”: [
“Font color of the cells”
]
},
“background”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background”
]
},
“outline”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Outline”
]
},
“textSize”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
}
},
“items”: {
“fontColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Font color”
],
“description”: [
“Font color of the cells”
]
},
“background”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background”
]
},
“outline”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Outline”
]
},
“textSize”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
}
},
“numericInputStyle”: {
“fontColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Font color”
],
“description”: [
“Font color of the cells”
]
},
“textSize”: {
“type”: [
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Text Size”
]
},
“fontFamily”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Font family”
]
},
“background”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Background”
]
}
},
“slider”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
},
“color”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Color”
]
}
},
“dateRange”: {
“includeToday”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Include today”
]
}
},
“sentimentColors”: {
“increaseFill”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Increase”
]
},
“decreaseFill”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Decrease”
]
},
“totalFill”: {
“totalFill”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Total”
]
},
“otherFill”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Other”
]
}
},
“breakdown”: {
“maxBreakdowns”: {
“type”: [
“integer”
],
“displayName”: [
“Max breakdowns”
],
“description”: [
“The number of individual breakdowns to show (rest grouped into Other)”
]
}
},
“indicator”: {
“indicatorDisplayUnits”: {
“type”: [
“formatting”
],
“displayName”: [
“Display units”
],
“description”: [
“Select the units (millions, billions, etc.)”
]
},
“indicatorPrecision”: {
“type”: [
“numeric”
],
“displayName”: [
“Value decimal places”
],
“description”: [
“Select the number of decimal places to display for the values”
]
},
“kpiFormat”: {
“type”: [
“text”
],
“displayName”: [
“Format”
]
}
},
“trendline”: {
“show”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Show”
]
]
}
},
“goals”: {
“showGoal”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Goal”
]
},
“showDistance”: {
“type”: [
“bool”
],
“displayName”: [
“Distance”
]
}
},
“status”: {
“direction”: {
“type”: [
“enumeration”
],
“displayName”: [
“Direction”
]
},
“goodColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Good Color”
]
},
“neutralColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Neutral Color”
]
},
“badColor”: {
“type”: [
“fill”
],
“displayName”: [
“Bad Color”
]

Yorum yap