logo
tr
en

Sizinle Paylaşılan Power BI Panolarını Görüntüleme

shutterstock_565457287-1100x733

Sizinle Paylaşılan Power BI Panolarını Görüntüleme

Benimle Paylaşılan Panolar ve Detayları

   İş arkadaşlarınızdan Paylaş düğmesini kullanarak sizinle bir içerik paylaştığında ilgili içerik Benimle paylaşılan kapsayıcınızda görünür. Bu panoya veya rapora yalnızca Benimle paylaşılan listesinden ulaşabilirsiniz, Uygulamalar listesinden ulaşamazsınız.

power-bi-share-dash

İş arkadaşlarınızdan birinin sizinle paylaştığı panonun başlığı Benimle Paylaşılan listenize eklenir. Bu panoya yalnızca Benimle Paylaşılan listesinden ulaşabilirsiniz,çalışma alanlarından veya Uygulamalar listesinden ulaşamazsınız.

   Benimle Paylaşılan içerik listesini açıklamanın yanı sıra listede gezinmeyi ve listeyi filtrelemeyi gösterirken Amanda’ya eşlik edin. Ardından kendiniz denemek için videonun altındaki adım adım yönergeleri uygulayın.Sizinle paylaşılan panoları görüntülemek için Power BI Pro lisansına sahip olmanız gerekir.

Ayrıntılar için Power BI Premium nedir? makalesini okuyun.

Pano sahibinin size verdiği izinlere bağlı olarak panoyla ve kullandığı raporla etkileşim kurmak için birçok seçeneğe sahip olursunuz. Bu seçenekler arasında panonun kopyalarını oluşturmak, raporu Okuma görünümünde açmak ve diğer iş arkadaşlarınızla paylaşmak olabilir.

power-bi-container

Benimle Paylaşılan Ekranından Gerçekleştirilebilecek Eylemler

*Yıldız simgesini seçerek Panoyu sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.
*Bir panoyu kaldırabilirsiniz
*Bazı panolar yeniden paylaşılabilir
*Ayrıca pano listeniz uzarsa arama alanını ve sıralama özelliğini kullanarak,aradığınızı bulabilirsiniz.

NOT: EGRC sınıflandırmaları hakkında bilgi için sınıflandırma düğmesini seçin veya Pano veri sınıflandırması sayfasını ziyaret edin.

*Açmak ve araştırmak için bir panonun adını seçin.

Paylaşılan panoyu açtıktan sonra Soru-Cevap kutusunu kullanarak, temel alınan veriler hakkında soru sorabilir veya kutucuklardan birini seçip açarak raporla Okuma görünümünde etkileşim kurabilirsiniz.

Panoları Sahibine Göre Filtreleme

Benimle paylaşılan ekranındaki içerik, sahibine göre filtrelenebilir. Örneğin Amanda’yı seçersem yalnızca Amanda’nın benimle paylaştığı raporlar görüntülenir.

power-bi-owner-new

Yorum yap